W dniu 21 marca 2018 r. z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowaliśmy akcję pn. „Chodź na LABĘ!”, poprzez którą zachęcaliśmy do wzięcia udziału w konkursowej grze miejskiej po Rzeszowie. W tym dniu wszyscy uczestnicy w godz. 9:00-17:00 wybrali się na spacer po Rzeszowie wzdłuż jednej z trzech tras opracowanych w naszych Spacerownikach LABA. Do wyboru były następujące trasy:

1. Śladem Edwarda Janusza – ścieżka w Śródmieściu prezentująca Rzeszów z lat galicyjskich i nawiązująca do fotograficznego dziedzictwa zakładu E. Janusza, czas przejścia: 90 min., wiek: 12+;
2. Śladem mniejszego braciszka św. Franciszka – ścieżka w Śródmieściu prezentująca dzieciom miejsca i obiekty w centrum Rzeszowa poprzez przygody ptaszka Klemensa poszukującego serca miasta, czas przejścia: 45 min., wiek: 7+;
3. Wyprawa lisa – ścieżka prezentująca przyrodniczą stronę osiedla Śródmieście i gen. Grota Roweckiego, czas przejścia: 90 min., wiek: 9+.

Każdy Spacerownik LABA to również KARTA GRY MIEJSKIEJ, która pod kodami QR ukrywa różnorodne zagadki regionalne. Uczestnicy w liczbie 123 osób, podzieleni na 15 drużyn, za pomocą smartfonów z dostępem do Internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapach spacerownika rozwiązywali w czasie spaceru ukryte zagadki i pozyskiwali znaki hasła. Uczestnicy, którzy odszyfrowali hasło otrzymali dostęp do internetowego formularza konkursowego, na podstawie którego zostały przyznane nagrody. Udział w konkursie był bezpłatny. Nagrody w postaci drobnych upominków były do odebrania w dniu konkursu w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie.

Konkurs zorganizowano w wyniku projektu edukacji regionalnej LABA, realizowanego przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Rzeszów, Fundacją Aparat Caffe, Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Teatrem Maska, studiem multimedialnym BZFZ i kawiarnią Sztuka Wyboru oraz współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w LABIE. Dawno się tak nie napracowaliśmy. Mimo zakończenia konkursu z gier i spacerowników LABA można korzystać cały czas. Są dostępne w Atelier Aparat Caffe oraz w wersji do druku na stronie www.laba.rzeszowska.org.pl.

Dziękujemy również za wsparcie naszym sponsorom – Estradzie Rzeszowskiej, Wydziałowi Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa, Kawiarni Sztuka Wyboru – Plaza Rzeszów oraz Panu Marcinowi Ligęzie z Pracowni Upominków.

Już przygotowujemy kolejne ścieżki i konkursy dla Was.