WARSZTATY | LABA – zostań miejskim odkrywcą

Weź udział w bezpłatnych, jednodniowych warsztatach tworzenia gier miejskich i wycieczce po Rzeszowie w ramach projektu edukacji regionalnej LABA. Poznaj inspirujące metody prowadzenia zajęć wykorzystujących nowe technologie, źródła wiedzy o kulturze i historii regionu rzeszowskiego. Stwórz z nami nową ścieżkę edukacyjno-turystyczną po Rzeszowie.

Zapraszamy nauczycieli, edukatorów, animatorów i bibliotekarzy, którzy w następstwie warsztatów wezmą udział w organizacji jesiennych spacerów/gier miejskich dla młodzieży w Rzeszowie, w oparciu o mini przewodnik LABA i metody poznane w czasie warsztatów.

Terminy warsztatów i wycieczki:
piątek 20.10.2017 – 14:00-20:00 lub sobota 21.10.2017 – 9:00-15:00

Zapisy: do 19 października 2017 – tel. 737 900 850, mail: fundacja@rzeszowska.org.pl

Udział w warsztatach i wycieczce jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

PLAN WARSZTATÓW

2 godz. – Wycieczka po Rzeszowie. Zbiórka grupy warsztatowej odbędzie się przed wejściem do Ratusza w Rynku. Wycieczkę poprowadzi Pan Andrzej Wesół – przewodnik rzeszowskiego oddziału PTTK.

1 godz. – Inspirujące metody prowadzenia zajęć regionalnych dla młodych z wykorzystaniem elementów gry miejskiej i nowych technologii – wykład prowadzony przez Monikę Drzymałę

2 godz. – Odkryj Rzeszów na Labie – praca w grupach przy tworzeniu nowej ścieżki edukacyjnej po Rzeszowie

0,5 godz. – Oblicza Rzeszowa – panel dyskusyjny i podsumowanie warsztatów

Zajęcia merytoryczne odbędą się w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury tj. siedzibie Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24 w Rzeszowie.

PO WARSZTATACH

Pragniemy, aby każdy z uczestników warsztatów LABA zaangażował się w działanie na rzecz lokalnej społeczności poprzez organizację zajęć edukacyjnych w gry/spaceru po Rzeszowie dla grupy młodzieży w oparciu o mini przewodnik LABA. Uczestnicy będą mogli zorganizować spacer dla własnej grupy, jeśli takową mają, bo są np. nauczycielami. Alternatywą dla uczestników bez własnej grupy młodzieży będzie nasze wsparcie w organizacji takiej kilkuosobowej grupy. Na jednego uczestnika przypada jeden spacer po Rzeszowie przy wsparciu mini przewodnika LABA.

Odkryj na labie Rzeszów!

Projekt LABA jest realizowany przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, Fundacją Aparat Caffe i studiem multimedialnym BZFZ oraz współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu „Młode inicjatywy”.