W Pierwszy Dzień Wiosny „Chodź na LABĘ!”. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursowej grze miejskiej po Rzeszowie. Wystarczy, że wszyscy chętni 21 marca 2018 r. w godz. 9:00-17:00 wybiorą się na spacer po Rzeszowie wzdłuż co najmniej jednej z trzech tras, opracowanych w Spacerownikach LABA.

Do wyboru są trasy:

  1. Śladem Edwarda Janusza – ścieżka w Śródmieściu prezentująca Rzeszów z lat galicyjskich i nawiązująca do fotograficznego dziedzictwa zakładu E. Janusza, czas przejścia: 90 min., wiek: 12+;
  2. Śladem mniejszego braciszka św. Franciszka – ścieżka w Śródmieściu prezentująca dzieciom miejsca i obiekty w centrum Rzeszowa poprzez przygody ptaszka Klemensa poszukującego serca miasta, czas przejścia: 45 min., wiek: 7+;
  3. Wyprawa lisa – ścieżka prezentująca przyrodniczą stronę osiedla Śródmieście i gen. Grota Roweckiego, czas przejścia: 90 min., wiek: 9+.

Każdy Spacerownik LABA to również KARTA GRY MIEJSKIEJ, która pod kodami QR ukrywa różnorodne zagadki regionalne. Interaktywne zadania i ciekawostki nie tylko wzbogacają wiedzę, ale kształtują też spostrzegawczość, logiczne myślenie i orientację w terenie. Aby móc wziąć udział w grze potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapie spacerownika. W czasie spaceru należy rozwiązywać ukryte zagadki i pozyskiwać znaki hasła. Uczestnicy, którzy odszyfrują hasło otrzymają dostęp do internetowego formularza konkursowego. Wysyłając formularz konkursowy, uczestnicy zgadzają się z warunkami zawartymi w Regulaminie konkursowym. W grze można wziąć udział samodzielnie, w grupie do 4 osób lub w grupie szkolnej. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrody w postaci drobnych upominków i smakołyków z kawiarni Sztuka Wyboru będą do odbioru do wyczerpania zapasów w dniu konkursu w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Spacerowniki są dostępne również w Atelier. Wersja do druku znajduje się w zakładce Wybierz Spacerownik.

Konkurs jest organizowany w wyniku projektu edukacji regionalnej LABA, realizowanego przez Fundację Rzeszowską we współpracy z Estradą Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział Rzeszów, Fundacją Aparat Caffe, Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Teatrem Maska, studiem multimedialnym BZFZ i kawiarnią Sztuka Wyboru oraz współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego.

Zapraszamy do zabawy!